kupski val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Energetski certifikat izmišljeni je prihod i sam sebi svrha

Go down

Energetski certifikat izmišljeni je prihod i sam sebi svrha Empty Energetski certifikat izmišljeni je prihod i sam sebi svrha

Postaj by Admin čet stu 07, 2013 1:36 pm

Država i rijetki sretnici dobivaju novi izmišljeni prihod, koji je isključivo sam sebi svrha, tvrde u HURS-u.
Energetski certifikat izmišljeni je prihod i sam sebi svrha 40cd5910
Hrvatska udruga radničkih sindikata reagirala je povodom najava vlade o zabrani prodaje i najma nekretnina bez energetskog certifikata. Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti:

'Evo kako Vlada Republike Hrvatske potiče gospodarstvo i zamrlo tržište nekretninama!

Stanje je slijedeće: već duže vremena svjedočimo sve manjoj dinamici na tržištu nekretnina. Kriza je pa ljudima nedostaje novaca i kreditne sposobnosti za kupnju nekretnina.

S druge strane, stanje dobrog dijela nekretnina sve je lošije. Oronule fasade, dotrajale instalacije i nekvalitetno održavanje povećavaju trošak stanovanja koji otpada na energiju.

Dakle, 2 su temeljna problema: zamrlo tržište i energetski „neprilagođene“ nekretnine.

I koje rješenje je smislila Vlada? Novi parafiskalni namet: zabrana prodaje, a uskoro i najma nekretnina bez energetskog certifikata! Taj certifikat trebao bi koštati ne više od 7400 kuna.

Koji su očekivani učinci ove mjere? Stanovi će ostati jednako energetski „neprilagođeni“, no ta će činjenica biti utvrđena certifikatom jednog od 500-tinjak ovlaštenih društava. Cijena nekretnina će porasti za trošak certificiranja, što će teško pogodovati buđenju tržišta nekretnina.

Dakle, oba problema ostaju nesanirana. Tržište dobiva poticaj za dodatno umanjenje dinamike zbog povećanja cijene i produljenja procedure. No država i rijetki sretnici dobivaju novi izmišljeni prihod, koji je isključivo sam sebi svrha.

Već duže vremena ne uspijevamo naći opravdanje, strateško promišljanje ili smislenu korist od poteza i odluka Vlade RH. Doista se čini da hrvatski političari za opće dobro rade samo temeljem sudskih presuda', poručuju iz HURS-a.


Izvor:
VL
Admin
Admin

Energetski certifikat izmišljeni je prihod i sam sebi svrha Admin11

Broj postova : 341
Bodovi : 4733
Join date : 02.09.2013

https://kupski-val.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.